KONST / Litografier / Litografi 11445619
*
nr 1144 5619
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ur Fredmans epistel no61, motivet: 42x28
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 20:07:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 14:14:49
1
100 kr
14/11 18:45:05
2
200 kr
14/11 23:03:26
3
300 kr
20/11 20:02:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1144 5619
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Ur Fredmans epistel no61, motivet: 42x28
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 14:14:49 | 1 | 100 kr |
14/11 18:45:05 | 2 | 200 kr |
14/11 23:03:26 | 3 | 300 kr |
20/11 20:02:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38